GH A چهارشنبه 25 بهمن 1396 11:09 ق.ظ نظرات ()

اوّلین ولنتاین امسال فقط یک جمله میخواهم بنویسم  بابا اگر نان دادتاوان هم فراوان داد . . .


ولنتاین امسال من فقط یک جمله دارد

روز پدر مبارک..


پدر، تکیه گاهی است که بهشت زیر پایش نیست اما همیشه به جرم پدر بودن باید ایستادگی کند و با وجود همه مشکلات به

 تو لبخند بزند تا تو دلگرم شوی


پــــــــــدر جایت امسال میانمان خالیست

ای کاش گذر زمان در دست من بود تا لحظه‌های شیرین با تو بودن را

اینقدر طولانی می‌کردم که برای بی تو بودن وقتی نمی‌ماند


پدر جان، نگاه مهربان و صدای دلنشینت همیشه مرحم دل من

در این غربت بوده وخواهدبود، بدان که برای من بهترینی. جایت خیلی خالیست

پـــــدر!
 می‏خواستم درباره‏ ات بنویسم؛ گفتم: یداللّهی؛ دیدم، علی است. گفتم نان‏ آور شبانه کوچه‏ های دلم هستی؛ دیدم علی است. خلوص تو در عشق ورزیدن را نوشتم و روح تو را از هر طرف پیمودم، به علی رسیدم.
آن‏گاه، دریافتم که تو، نور جدا شده‏ ای از آفتاب علی هستی، تا از پنجره هر خانه‏ ای، هستی را گرما ببخشی ؛ و این‏گونه بود که علی علیه‏السلام ، نماینده خدا و نبی شد و پدر، نماینده علی علیه‏السلام .
تو را به من هدیه دادند و من امروز، تمامی خود را به تو هدیه خواهم کرد؛ اگر بپذیری.

پــــــدر!
گرچه خانه ما از آینه نبود؛ اما خسته‏ ترین مهربانی عالم، در آینه چشمان مردانه‏ات، کودکی‏هایم را بدرقه کرد، تا امروز به معنای تو برسم.
می‏خواهم بگویم، ببخش اگر پای تک درخت حیاطمان، پنهانی، غصه‏هایی را خوردی که مال تو نبودند!
ببخش اگر ناخن‏های ضرب‏ دیده ‏ات را ندیدم که لای درهای بسته روزگار، مانده بود و ببخش اگر همیشه، پیش از رسیدن تو، خواب بودم؛ اما امروز، بیدارتر از همیشه، آمده‏ام تا به جای آویختن بر شانه تو، بوسه بر بلندای پیشانی‏ ات برعکس مزارت بزنم. سایه‏ات کم مباد ای پدرم!با وجود اینکه میدانم در میان ما نیستی!ولی سایه ات همیشه بر سرم است
آن روزها، سایه‏ات آن‏قدر بزرگ بود که وقتی می‏ایستادی، همه چیز را فرا می‏گرفت؛ اآن روزها، ضلع شرقی نیمکت‏های غروب، لرزش دستانت را در امتداد عصایی چوبی میلرزاند.
دلم می‏خواهد به یک‏باره، تمام بغض تو را فریاد کنم. ساعت جیبی‏ه ات را که نگاه می‏کنی، یادم می‏آید که وقت غنچه‏ ها تنگ شده؛ درست مثل دل من برای تو.
این، تصادف قشنگی است که امروز در تقویم، کلمات هم‏ معنی، کنار هم چیده شده‏ اند. یعنی در دائرة المعارف عشق، پدر، ترجمه علی علیه ‏السلام است.ولنتاینت مبارک پدرجان